Haftanın Her Günü, İstanbul içi 7/24 Hizmet
Bizi Arayın:  +90 544 968 59 00

Tıkanıklık Açma

Tesisatı içerisinde boru çürümesi veya plastik boruların kaynak yerlerinde yer alan kısımların zaman içerisinde sızdırmazlık özelliğini kaybetmesiyle sorun ortaya çıkmaktadır. Su tesisatı sorunları genel itibariyle tesisat sisteminin eski olmasıyla kaynaklı olmaktadır. Dolayısıyla yapıların eski olmasından kaynaklı tesisat borularında da eskimeler olabilir. Bu durumlarda boru kısımlarında paslanma ve kir gibi durumlarda tıkanmalar yaşanmaktadır. Bilinmesi gerekir ki rutubetsiz ve ıslak olmayan yerlerde 20 ila 25 yıl arasında değişiklik gösteriyorken ıslak ve rutubetli yerlerde 10 ila 15 sene arasında çürümektedir.

Tesisat içerisindeki bulunan çürümüş nokta tespit edilerek firmamız tarafından onarımı yapılmaktadır. Tesisatın eski olması durumlarında çürümüş olan bölüm dışında borunun farklı yerlerinde de çürüklük olabilmektedir. Dolayısıyla yalnızca borunun değiştirilmesi yeterli olmamaktadır. Tesisatın tamiri gerçekleşirken borunun durumunun da iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Yani çürüme gibi durumlarda yalnızca temizlenmesi yeterli olmamaktadır. Su tesisatının komple değiştirilmesi bu gibi durumlarda etkili bir çözüm olarak önerilmektedir. Su tesisatı içerisinde yüzeyden döşenebildiği durumların olduğu kadar bazı kısımlarının fayans altına gömülerek döşenebilmesi de mümkündür.

Tıkanıklık Açma İşlemi

Özdeğer Tesisat firmamız sizlere su tesisatı ve su kaçağı bulma konularında hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra tıkanıklık oluştuğunda da açma işlemleri yine bizzat firmamız tarafından yapılmaktadır. Tıkanıklığın açılması konusunda herhangi bir noktada kırma ya da değiştirme gibi durumlar olmamaktadır. Tamamen uzman kadromuzdan oluşan ekip ile hizmet vererek memnun kalacağınız şekilde hizmeti sağlamaktayız. Bunun yanı sıra verilmiş olan hizmetlerden birisi olan tıkanıklık açma hizmetiyle tüm boruların temizliği tarafımızca gerçekleşmektedir.

Sunulmuş olan pratik ve hızlı çözümler sayesinde evinizde oluşan tadilat süresi uzamadan hızlıca tamamlanmaktadır sizlere temiz ve güvenilir tesisat hizmetinin garantisini vermekteyiz. Yazı içerisinde ayrıntılı bilgi sağlayabilmek adına tıkanıklık açma işleminin nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde anlattık.

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

Tıkanıklığın oluştuğu bölümde işlem yapabilmek için kırma gibi durumlara gerek kalmamaktadır. Bu durumda sizlerin de tıkanıklığı anlamanızın çok basit yolu vardır. Öncelikli olarak tıkanıklık olduğunu düşündüğünüz yerde suyun eskiye oranla giderlerden daha yavaş gittiğini tespit etmiş olabilirsiniz. Bu anlamda uzman bir kadrodan ve firmadan yardım almanız çok daha iyi olacaktır. Lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini sizlere uygulayarak Bu anlamda tıkanıklık olan yeri çözümünü yapmaktayız. Tıkanıklık açma işlemleri profesyonel firmalar tarafından yapılması gereken bir konudur.

Dolayısıyla yapılacak olan bölümün kullanıma uzun süre devam edebilmesi ve tıkanıklığın giderilebilmesi adına uzman kadroya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda sunulan hizmetler Özdeğer Tesisat firmamız dahilinde sizlere sunulmaktadır. Oluşabilecek her türlü tıkanık sorunlarında anında müdahale etmekteyiz. Modern teçhizatlar ve uzman ekip kadrosu ile birlikte tıkanıklık olan bölümün anında açılmasını sağlaya biliriz. Bundan dolayı bu sorunun tekrarlanmaması için gerekli olan tedbirleri de alarak tıkanıklık giderme işlemini yapmaktayız.

Tıkanıklık sorunları yapı içerisindeki oldukça can sıkıcı bir konu olmaktadır. Dolayısıyla bu gibi sorunların olduğunda ev içerisinde olan huzurunda azalacağı bilinmektedir. Tıkanıklığa bağlı olarak tıkanıklığın oluştuğu yerde kötü bir koku da kaçınılmaz bir durum olacaktır. Böylelikle sorunlara müdahale edilmesinde oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız Bu anlamda yaşanan tıkanıklık sorunlarına anında müdahale edebilme özelliği göstermektedir.

Dolayısıyla yaşanabilecek tıkanıklık sorunlarını tuvalet bölümlerinde yaşanmakta olan tıkanıklıklar, mutfağın gider bölümünde yer alan tıkanıklık sorunu, lavaboların tıkanması, pimaş açma işlemleri, tıkanan giderlerin açılma işlemleri, kanalizasyonun açılması ve logar tıkanıklığın giderilmesi şeklinde hizmet vermekteyiz. Oluşabilecek alan her ne kadar büyük olursa olsun sizlere Bu anlamda hizmet verilmektedir. Peki, tıkanıklık durumlarında ne yapılmalıdır?

Tıkanıklık Durumlarında Ne Yapılmalı?

İnternette tıkanıklık konusunda pek çok bilgi yer almaktadır. Bu anlamda insanlar tıkanıklık anlamında çeşitli araştırmalar yaparak bu işlemleri evde kendileri yapmak istemektedir. Ancak tıkanıklığın oluştuğu alanda deneyen kişiler bu anlamda daha da tıkamaya neden olmaktadır. Günümüzde en çok karşılaşılan tıkanıklık sorunu tuvaletlerde yer alan tıkanıklık problemidir. Bu gibi durumlarda tuvalet acil ihtiyaçlardan başında geldiği için büyük sorunlara yol açmaktadır.

Tuvaletlerin kullanılmaması ve tuvaletin gider deliğinden lağım sızması gibi durumlarda kişiler doğrudan etkilenmektedir. Böylelikle bu soruna anında müdahale edilmediği takdirde hayatı zorlaştıran ve tuvaletin tamamen kullanılmaması gibi durumların oluşmasına neden olacaktır. Doğrudan müdahale edilmemesi hayata ket vuran bir etmen olacağı için direkt uzman bir firmaya başvurulmalıdır.

Tıkanıklıklara Evde Neden Müdahale Edilmez?

Öncelikli olarak bu tıkanıklık konusunda yapılan en büyük hata tıkanıklığa direkt olarak kendisinin müdahale etmeye çalışmasıdır. Bu durumlarda tuvaletlerde oluşan tıkanıklarda tuvalet giderine yabancı cisim atılıp atılmadığından Emin olunmak gerekmektedir. Tıkanıklığın oluşup oluşmadığından Emin olabilmek için gider noktasına sivri bir cisimle müdahale ederek açmak hatalı olacaktır.

Bunun sebebi ise gider hattındaki borulara zarar vermenin mevcut zarardan daha fazlasına yol açacak olmasıdır. Bunun yanı sıra açabilmek için bir pompa yardımıyla gider hattına basınç oluşturmak daha az zararlıdır. Dolayısıyla tuvalet kullanırken gideri yabancı cisim atılmaması son derece önemlidir. Bu duruma doğrudan müdahale edebilmenin en iyi yolu profesyonel bir ekipten yardım almak olacaktır.

Tuvalet Açma İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Özdeğer Tesisat firması olarak tıkanıklık açma hizmeti arasında etkili bir biçimde tuvalet açma işlemi yapmaktayız. Bu anlamda tuvaletin gider hattının açılması öyle kolay bir işlem değildir. Bu durumlarda karşılaşıldığında firmamızdan profesyonel bir hizmet almanız yararınıza olacaktır. Dolayısıyla bizlere ulaştığınız takdirde sizlere yaşamış olduğunuz tuvalet tıkanıklığı hakkında anında yardımcı olunacaktır. Tıkanıklığın giderilmesi anlamında yapmış olduğumuz bir takım işlemler bulunmaktadır.

Bu işlemleri sırasıyla öncelikli olarak tıkanıklığın yaşandığı yerin uzman kadromuz dahilinde keşfi gerçekleşmektedir. Sorunun tespiti tamamlandıktan sonra müdahale edilecek bir plan çizilecektir. Tuvalet gideri veya binanın ana duygularından kaynaklı sorunlarda buna göre müdahale edilecektir. Bu sorunun tespitinin yapılabilmesi adına tıkanıklığın olduğu noktaya kameralı cihaz yardımıyla bakılmaktadır. Böylelikle modern cihazın kullanılması ile birlikte görüntü ünitesine bakarak sorun oluşmuş olan bölge ayrıntılı şekilde incelenir. Uzman kadromuz sorun ile alakalı gerekli tespiti yapmış ve çözümü uygulamaya başlayacaktır. Sorun tespiti konusunda robotlu gider açma uygulamasını kullanarak müdahalelerde bulunabilmekteyiz.

Böylelikle robotlu gider açma uygulamasıyla hızlı bir biçimde açma işlemi gerçekleşmiş olur. İzlemiş olduğumuz hizmet profili dahilinde tıkanıklık açma işlemlerini yaparken herhangi bir kırma yapmamaktayız. Dolayısıyla çalıştığımız alanlarda kırma ve dökme işlemlerini yapmadığımızdan dolayı etrafın kirlenmesi de önlenir. Böylelikle hem kirlenmesi engellenmiş olur hem de vakit kaybından da kurtulmuş olunur. Tıkanıklık açma işlemleri son derece sorunsuz bir şekilde yapılarak müşterinin memnuniyeti sağlanmaktadır.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Müşterilerin en çok aramış olduğu konulardan bir tanesi de mutfak lavabosunun tıkanmasıdır. Mutfak lavabosunun tıkanıklığını giderebilmek adına internette yer alan bilgileri denemek her zaman iyi sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla profesyonel bir ekipten yardım almak tüm tıkanıklıklarda olduğu gibi mutfak lavabosu tıkanıklığında da önemlidir. Çalışma prensibi bakımından tıkanıklık sorununun neyden kaynaklı olduğu kameralar ile tespit edilmektedir. Tespite göre tıkanıklığın giderebilmesi adına robot cihaz ile müdahale edilmektedir. Ayrıntılı bilgiler için firmamızdan yardım alabilirsiniz.