Haftanın Her Günü, İstanbul içi 7/24 Hizmet
Bizi Arayın:  +90 544 968 59 00

Su Kaçağı

Su kaçağı tespit işlemi günümüz teknoloji içerisinde su tesisatı içerisinde sızıntı veya kaçak olma durumlarını kısa zaman içerisinde tespit edilmesine denmektedir. Firmamız tarafından hizmeti verilen su kaçağı tespiti ile boruların kırılmasının da önüne geçilmektedir. Boruların kırılmadan müdahale ediliyor olması müşterinin yararına olmaktadır. Bu anlamda tesisat içerisinde yer alan sıcak su hattı veya soğuk su hattındaki hiçbir nokta kırılmamaktadır. Tespit aşamasında oldukça kısa süre içerisinde bu nokta tespit edilmektedir. Su kaçağı tespiti ve su kaçağı tamiri kolay gibi gözükse de dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Bu sebeple tamir kısmı kolay olsa da su kaçağının yerini tespit etmek son derece zordur. Aynı zamanda maddi külfeti de olan işlemler arasında söylenebilir. Önceki zamanlarda su kaçağını tespit edebilmek için pek çok nokta kırılıp dökülürdü. Ancak bu durumun hem zaman kaybı hem de büyük bir külfete neden olduğu anlaşılmıştır. Günümüzde su kaçağı tespiti işlemi son derece kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. Aynı zamanda herhangi bir noktanın kırılıp dökülmemesi de ayrıca avantaj olmuştur.

Su Kaçağı Tespiti

Özdeğer tesisat firmamızda bu işlem oldukça kısa bir süre içerisinde noktasal olarak tespiti yapılmaktadır. Ayrıca noktasal olarak tespitten bahsedilen kasıt su sızıntısının veya su kaçağının olduğu birebir noktanın teknolojik cihaz yardımıyla tespit edilmesi anlatılmaktadır. Bu sorun hem konutlarda hem de iş yerlerinde oluşabilecek zaman içerisinde çatlama ve delinmeden kaynaklı su sızıntıları oluşmaktadır. Dolayısıyla sızıntının veya kaçağın noktasını tespit etmek gözle görülür bir şekilde kolay olmamaktadır.

Son derece zor ve yorucu bir iş olmasına karşın uzman ekibimiz bu noktayı direkt olarak bulmaktadır. Bazı durumlarda çatlak içerisinden su her zaman kendisini dışarıya atamamaktadır. Yani kaçağın olduğu noktadan başka bir bölümde de su kaçağı oluşabilmektedir. Bu durumun insanlar tarafından biliniyor olması panik etmelerine ve birkaç noktayı yıkmalarına neden olmuştur. İşin uzmanlar tarafından yapılmaması hem Zaman kaybına hem de iş gücü kaybına neden olmaktadır.

Yalnızca bu gibi kayıpların yanı sıra ciddi anlamda maddi yük ve kirlilik olarak geri dönüş sağlamaktadır. Yapılacak olan işlem sonrası kırılan yerlerin tamiri için binlerce lira harcamak zorunda kalınmaktadır. Bu sebeple bu durumlarla karşılaşmamak için kişinin kendi kendine su kaçağı tespitinde bulunmaması gerekir. Su kaçağı tespiti ve tamiri konusunda alanında uzman kadromuz bu alanda yardımcı olmaktadır.

Su Kaçağı Tespit Aşamaları

Su kaçağı tespiti konusunda geleneksel olarak fiziksel temas veya ses dinleme yöntemi gibi yöntemleri kullanmamaktayız. Bunun için özel olarak cihazların kullanılması kaçan veya sızıntı olan yerin tespitini kolaylaştırmaktadır. Dolayısıyla su kaçağını tespit edebilmek için dinleme cihazlarını kullanmaktayız. Cihazlar ile birlikte daha profesyonel ve kolay bir şekilde konutlarda olan su kaçağına müdahale etmekteyiz. Kaçan yerini tespit edebilmek için kullanmış olduğumuz cihazlar alana kısa bir süre içinde müdahale etmemizi kolaylaştırmıştır. Oluşmakta olan tahribatın tespiti için ayrıca notlar tutulmaktadır. Bunu sağlayabilmek için gerekli olan tespit noktaları da firmamız tarafından yapılmaktadır. Sizler de Bu hizmetlerden kaliteli ve kusursuz bir şekilde yararlanmak için firmamız ile görüşebilirsiniz. İrtibat numarası içerisinde bizlere yararlanmak istediğini hizmeti söyleyebilir ve hasar tespiti için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Su Kaçağı Onarımı Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti konusunda kullanmış olduğumuz birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. Bununla beraber bir üste bahsettiğimiz gibi su kaçak tespiti konusunda akustik dinleme cihazı kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra görüntüleme cihazı da kullanmış olduğumuz diğer teknik cihazlardandır. Böylelikle patlayan su borularına da anında müdahale edilebilmektedir. Eski yapılarda hatta yeni yapılarda bile tesisat hatalarından kaynaklı su kaçağı durumları söz konusu olmaktadır. Bunun tespiti için firmamız bünyesinde kaliteli cihazların kullanımı ile birlikte kırıp dökmeden tespitin yapılmaktadır.

Dolayısıyla yapı içerisine zarar verilmeden noktasal tespit yapıyor olmamızda firmamızın en büyük profesyonel işlemidir. Su kaçağının tespit edilme aşaması uzman ellerde yapılmadığı takdirde vakit kaybına neden olacaktır. dolayısıyla araştırma yapmaksızın direkt olarak bir firmayla anlaşılması maddi kaybede neden olabilmektedir. Ayrıca firmanın kullanmış olduğu teknik günümüz koşullarına uymadığı durumlarda da bir takım sorunlara yol açabilmektedir. Bu sorunların başında firmanın eksik bilgi sebebiyle su kaçağını tespit ederken bazı noktaları kıracak olmasıdır.

Su Kaçağı Onarımı Yapılırken Neye Dikkat Edilmeli?

Tespit yapılırken gereksiz olan noktaların kırılması iş yükü anlamında ayrıca iş çıkaracaktır. Zaten can sıkıcı olan su sızıntısı ve su kaçağı sorunu ayrıca bir yük olarak karşınıza çıkacaktır. Etrafta oluşacak olan kirlilik sonrası toparlama işlemi vakit kaybına neden olacaktır. Ayrıca yalnızca kirlilik konusunun yanı sıra maddi anlamda da gereksiz bir iş yükü oluşturacaktır. Bunların yaşanmaması için profesyonel bir şekilde hizmet veren firmaya ihtiyaç duymaktasınız.

Sizler için yaşamış olduğunuz her türlü teknik ev sıkıntılarında hizmet veren Özdeğer Tesisat firması olarak sorunlarınızı çözmeye yönelik işlem yapmaktayız. Bu anlamda amatör herhangi bir tespit aşaması yapmadan profesyonel cihazları kullanmaktayız. Bu yazının sorundan mustarip olan kişilere yardımcı olabilmesi için su kaçağının nedenlerini listelemek istedik.

Su Kaçağı Nedenleri Nelerdir?

Su kaçağının tespiti konusunda gözle görülür bir şekilde tespit edilmesi mümkün değildir. Dolayısıyla su ısıtıcısının veya su kaçağının yerini tespit edebilmek oldukça güç olarak geçmektedir. Eskiden bunun tespitinin yapılabilmesi için bir takım noktalar kırılarak anlaşılmaya çalışılmaktaydı. Ancak günümüzde buna gerek kalmadan profesyonel aletlerle müdahale etmek mümkün hale gelmiştir. Bu sebeple hem kirlilik oluşmaması adına hem de maddi yük vermemesi adına profesyonel bir firmadan hizmet almak gerekir.

Bu anlamda sizlere firmamız içerisinde Bu sorundan kesin ve anında kurtulabilmeniz için hizmet vermekteyiz. Günümüz teknolojisini kullanarak su kaçağı tespitini kırıp dökmeden gerçekleştirmekteyiz. Su kaçağının sebepleri arasında birbirinden farklı nedenler olabilmektedir. Bu sebepler den birisi kanalizasyon ve tuvaletlerde tıkanmalar olabileceğidir. Tuvalet ve duş gibi gider borularında bazı kalıntılardan kaynaklı boru içerisinde tıkanıklık olabilir. Oluşan kalıntılar tuvalet kağıdı saç ve farklı cisimler gibi nesnelerin borularda birikmesi nedeniyle tıkanıklık yaratmasına neden olmaktadır.

Tıkanıklık Yaratan Etmenler

Tuvalet ve duş gider borularında biriken cisimler zaman içerisinde belirti göstererek sızma veya taşma gibi sorunlara neden olacaktır. Böylelikle bu sebeplerden kaynaklı su kaçağı durumu oluşmuş olabilir. Bir diğer sebeplerden birisi de boruların bozulmuş olmasıdır. Borular genellikle eski yapılarda döşenen su borularının zaman içerisinde eskimesiyle oluşmaktadır. Uzun zaman kullanılan bu borular süreç içerisinde haliyle bozulma ve paslanma durumları gösterecektir. Borunun kendi formunu kaybetmesiyle birlikte boru yüzeyinde çatlaklar oluşmaktadır. Bu çatlaklardan su sızdırması kolaylıkla gerçekleşmektedir. Sızıntının zamanında fark edilmesi oldukça önemlidir.

Büyük sorunlarla karşılaşmamak adına bu sızıntı ya anında ve kesin çözümle müdahale etmek gerekmektedir. Tespit konusunda da profesyonel cihazların kullanılmış olması bu alanda geri dönülemeyen sonuçların yaşanmaması için son derece önemlileri nokta bir diğer neden ise su ısıtıcılarında meydana gelen paslanmadır. Isıtıcısı içerisine giren ve çıkan sular sızıntıların oluşmasını sağlamaktadır. Su ısıtıcısı içerisinde biriken tortu paslanmaya neden olmaktadır. Özdeğer Tesisat firmamız su kaçağı tespiti ve tamiri konusunda sizlere hizmet vermektedir.