Haftanın Her Günü, İstanbul içi 7/24 Hizmet
Bizi Arayın:  +90 544 968 59 00

Petek Temizliği

Zaman içerisinde peteklerin iç yüzeylerinde çamur, balçık, kireç ve korozyon artıklarından kaynaklı kirler meydana gelmektedir. Bu durum peteğin yeteri kadar ısıtmama sorununa yol açmaktadır. Böylelikle Petek olması gerekenden daha az ısınma verimi sağlamaktadır. Petek temizliği temizlik ihtiyacının kendisini en çok evin ısınmadığı durumlarda göstermektedir. Petek temizliğinin ihtiyaç duyulduğu durumlarda peteğin çalıştığı odada yeteri kadar ısı alınamadığı durumlarda baş göstermektedir.

Petek temizlik işlemleri iyi bir firma tarafından verilmesi gereken temizlik işlemidir. Bu temizlik işlemleri belirli başlı aşamalardan oluşmaktadır. Bu anlamda alanında uzman kadro ile çalıştığımız Özdeğer Tesisat firmamız ile hizmet vermekteyiz. Petek temizleme işlemleri peteklerde yer alan kirlerin özel makine ve kimyasalla temizlenmesine denmektedir. Böylelikle Petek içerisinde yer alan kirlilikler olması gerektiği gibi uzaklaştırılmış olur. Petek içerisinde ısınma sorunlarının yol açıp açmadığını anlamanın pek çok noktası bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da uzman olmayan kişilerin de peteklerin kirlendiğini anlaması mümkündür.

Petek Temizliği İşlemleri

Peteklerin kirlendiğini anlamak için öncelikli olarak petek üzerinde ısınmayan bölgelerin olup olmadığı tespit edilmelidir. El yordamıyla oldukça kolay bir şekilde bu durum tespit edilebilmektedir. Ayrıca peteklerin üst kısmının ısınmaması da bir başka kendiliğini gösteren nedendir. Üst kısmının ısınmaması sorununun olduğu kadar peteklerin alt kısmının ısınmaması da ayrıca sorundur. Ayrıca musluklardan çok az suyun gelmesi ve hiç su gelmemesi gibi durumlarda peteklerin kirlendiğini göstermektedir.

Petek içerisinde siyah ve koyu kahverengi pis suyun gelmesi de kirlendiğini gösteren nedenler arasında gelmektedir. Kombi içerisinden ses geliyorsa bu da dikkat edilmesi gereken noktadır. Ayrıca sıcak suyun düzensiz gelmesi de kendisini gösteren bir başka nedenlerden birisidir. Yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel olarak ısınma problemleri de peteğin kirlendiğini gösteren nedenlerdendir. Son olarak dairedeki en son Petek ısınmıyorsa bu durumda kirlendiğini göstermektedir.

Petek Temizliği Aşamaları

Petek temizliği yapılması aşamasında sirkülasyon hızında ve ısırığı Petek kanalları içindeki hareketliliği artmaktadır. Bu durumda Petek içerisinde çamur, balçık ve kireçten kaynaklı oluşan kirler sistemden uzaklaştırabilmek için sıvı akışı daha düzenli hale gelmektedir. Böylelikle verim açısından bir artış yaşanmaktadır. Verimin artması ile birlikte yakıt tasarrufu içerisinde ve ısıtma konusunda da %20 ile %30'a varan artışlar gözlemlenebilmektedir.

Tesisat temizliği yapılmadan önce petekteki bulunan ısı dağılımı ve tesisat temizliği yapıldıktan sonraki petekte yer alan ısı dağılımı arasında belirgin farklılıklar bulunmaktadır. Bunun için Petek temizliğinin doğru zamanda yapılması son derece önemlidir. Petek temizliğinin evde yapılmaya çalışılması peteklerde bir takım sorunlar oluşturabilmektedir. Dolayısıyla bu işlemleri uzman kadro eline bırakmanız çok daha iyi olacaktır.

Petek Temizliği İşlemi Nasıl Yapılır?

Özdemir Tesisat firmamız petek temizliği konusunda ayrıntılı bir temizlik işlemini sizlere vermektedir. Petek tıkanıklığını uzman olmayan kişinin tespit etmesi zor olsa da mümkündür. Ancak bilinçsiz yöntemlerle yapılmış olan Petek tıkanıklığı tespiti bazı sorunlara neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda peteklerde bozulmalar meydana gelebileceği gibi maddi anlamda kayıp yaşanmasına neden olabilmektedir. Dolayısıyla peteklerin bakımının zamanında ve doğru bir şekilde yapılması son derece önemlidir.

Petek temizliği için firmamızı arayarak ayrıntılı bilgi almanız mümkündür. Bu anlamda petek temizliği konusunda tercih etmiş olduğumuz bir takım noktalar bulunmaktadır. Petek temizliğinin doğru bir şekilde yapılması adına ve ulaşabilecek arızaları da engellemek için bu noktalara dikkat etmekteyiz. Öncelikli olarak işleme başlamadan önce kombi kapatılarak kalorifer tesisatı giriş çıkış manalarının kapatılmasını yapmaktayız. Burada hedeflediğimiz asıl amaç temizlik esnasında tesisattan çıkması beklenen kireç ve pas gibi kirlerin olmasıdır. Bu kirlilikler kombi içerisinde dolaşıp filtrelerdeki sirkülasyon pompası gibi hassas malzemeleri tıkayarak bozmaya neden olmaktadır. Dolayısıyla hassas bir işlem dahilinde eşanjör ve sirkülasyon pompası gibi malzemelerin bozulmasını engellemekteyiz.

Petek Temizliği İle Isı Dağılımı Eşitleme

Petek temizleme makinesi ile banyoda yer almakta olan Petek sökülüp tesisat bağlanabilmektedir. Böylelikle kombi kapatılıp makine bağlantılarının yapılma işlemi gerçekleşir. Bütün peteklerin açık olduğundan emin olduktan sonra 10 dakika makinanın çalıştırmasını beklemekteyiz. Temiz su musluğunun açılması ile birlikte makine içerisine temiz su aktarımı yapılmaktadır. Makinede yer alan temiz su tesisata bağlanarak genel pisliğin atılması yapılmaktadır.

Tesisat içerisindeki kirlilik ve pislikler tamamen atılma işlemi gerçekleşene kadar bu durum devam etmektedir. Tesisat içerisinde yer alan tüm pislikler atıldıktan sonra tahliye ve temiz su hortumları sökülmesi gerçekleşmektedir. Bu durumda tesisat ve makine içerisinde yer alan Su 30 ile 40 dereceye kadar ısıtılmaktadır. Burada yapmakta olduğumuz amaç tesisat içerisindeki kireçlerin yumuşatılarak kimyasallar ile sıcak suda çok daha fazla kolay çözülmesinden dolayıdır. Tesisat temizleme konusunda geliştirilmekte olan kimyasal tesisatın büyüklüğüne göre tarafımızca yeteri kadar eklenmektedir.

Kimyasal tesisat içerisine su ile karıştırılarak eklendikten sonra bütün petekler açıkken 5 ila 10 dakika arasında makine çalıştırılması yapılmaktadır. Kimyasal tesisat içerisine yayıldıktan sonra ve suyu sıcaklığı ayarlanmaktadır. Tesisatta yer alan bütün peteklerin vanaları kapatılarak yalnızca tek bir vananın açılması ile temizlik işlemi başlanmış olur. Açık kalan tüm petekler iyice temizlendikten sonra kapatılmaktadır. Bir sonraki Petek açılıp sırayla Bu işlem devam etmektedir.

Petek Temizliği Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar

Petek temizliği konusunda halk arasında pek çok doğru bilinen yanlışlar bulunmaktadır. Bu anlamda iyi araştırılmamış durumların iyice saptanmaması bir takım sıkıntılara neden olabilmektedir. Öncelikli olarak petek temizliği konusunda evde direkt olarak kişiler kendileri temizlemek istemektedir. Ancak profesyonel el ve kişinin kendi kendine temizlik işine girişmesi aynı etkiyi vermemektedir. Sizler için petek temizleme işlemi konusunda kullandığımız aletlerle bu işlemi sorunsuz bir şekilde yapmaktayız.

Dolayısıyla peteklerin yıkanması konusu, tozlarının alınması konusundaki işlemler, radyatör temizliği, kombi sistemi, ve kombi tesisatı temizliği gibi konular aynı etkiyi vermeyecektir. Profesyonel anlamda petek temizleme işlemi tesisat temizliği ile yapılmaktadır kapalı sistemler dahilinde olan ısınma sistemleri tesisatlarını bakımları da firmamız tarafından ayrıca yapılmaktadır Bu anlamda halk arasında yaygın olarak bilinmekte olan Bir diğer konu ise peteklerin temizlenmesinin yanlış olduğudur. Bu yaygın inanışın oluyor olması peteklerin zamanında bakım yapılmamasına neden olmaktadır.

Petek Temizliği Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zamanında bakım yapılmamasından kaynaklı Petek içerisinde zamanla kireç, tortu ve pas gibi kalıntılar birikerek peteğin düzgün ısındırmamasına yol açmaktadır. Dolayısıyla Bu inanışa kapılmadan işinin ehli profesyonel çalışan bir firma ile anlaşmakta yarar bulunmaktadır. Petek temizleme işleminde kullanılan işlemlerden birisi de petek yıkama işlemidir. Bu işlemin kullanılıyor olması halk arasında peteğin kireç tutarak bozulmasına neden olacağını düşünmeye itmektedir. Ancak tam tersi petek temizlenmediği takdirde zaman içerisinde zorluk yaratacak türde kalıcı kireçlere ve paslara neden olmaktadır. Bu sebeple Bu inanışa doğrudan kapılmadan uzman ekibimizden bilgi almanızda yarar vardır. Petek temizleme konusunda profesyonel özel cihazlar ve özel temizleyiciler ile bu işlemler gerçekleşmektedir. Dolayısıyla tesisat bakımı ve temizliği konusunda ayrıca hassas bir şekilde çalışılmaktadır. Sistem içerisinde kullanılan cihazlarla birlikte kombiye de peteklere de zarar gelmesi önlenmektedir. Bu durumda buradan anlaşılacak sonuç petek temizliği kombi ısınma sistemlerinin ömrünü uzatan bir işlem çeşidi olmaktadır.

Evinizi ısıtmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Bu durum peteklerinizin temizlenerek çözülebilmektedir. Yani evinizde ısı verimi için profesyonel bir tesisat firmasına danışmanız gerekmektedir. Özdeğer Tesisat profesyonel bir tesisat firmasıdır. Özdeğer Tesisat firmasının petek temizliği hizmetinden faydalanarak ev ve iş yerlerinizde ısı verimi yaratırsınız. Siz de daha düşük faturayla daha çok ısınabilmek isterseniz Özdeğer Tesisat firmasının hizmetlerinden yararlanmayı deneyin. Özdeğer Tesisat firmasına ulaşmanız halinde uzman ekiplerimiz gün içerisinde adresinize gelecektir. Hızlı ve temiz çalışan ekiplerimiz sorununuzu en verimli şekilde çözmektedir. Aynı zamanda Özdeğer Tesisat firmasının hizmetleri uygun fiyat garantisi içermektedir. Bununla birlikte hizmetlerimiz müşteri memnuniyeti garantisi de içermektedir. Özdeğer Tesisat verimli hizmetlerinin arkasında mutlu müşteriler bırakmaktadır.

Petek temizliği hizmeti mi almak istiyorsunuz? Ancak emin değil misiniz? Bu makalede ihtiyacınız olan tüm cevaplara yer verilmiştir.

Petek temizliği, özellikle deneyimli ve profesyonel değilseniz, sizin için oldukça zor olabilir. Bu nedenle Özdeğer Tesisat firmasının deneyimli uzman kadrosundan destek almanız önerilmektedir.

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek isterseniz, makalemizi okumaya devam edebilir ya da müşteri hizmetlerimiz üzerinden arayarak ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Eviniz ya da iş yerinizde petek tıkanıklığı tahminle bilinebilecek bir şey değildir. Bilinçsiz yöntemlerle tespit etmeye yanılgıya sebep olabilmektedir. Neyse ki Özdeğer Tesisat var. Özdeğer Tesisat firması petek temizliğinizin yanı sıra petek bakımlarınızı da yapmaktadır. Bu sayede petek tıkanıklığı sorununuz varsa öğrenebilirsiniz, ayrıca Özdeğer Tesisat firmasının kaliteli hizmetleri çerçevesinde peteklerinizin bakımı da yapılmış olur.

Belli aralıklarla profesyonel tesisat firmasıyla iletişime geçmeniz önemlidir. Böylece mevcut problemi profesyonelce tespit edip tedavi edilebilmektedir. Özdeğer Tesisat profesyonel bir tesisat firmasının yanında sorununuzu tespit edebilmektedir. Bu nedenden dolayı evinizde bildiğiniz bir tesisat sorunu yoksa dahi Özdeğer Tesisat ile iletişime geçmeniz önerilmektedir. Çünkü Özdeğer Tesisat firmasının yapacağı bakım hizmeti ile ileride oluşabilecek sorunların önüne geçmiş olacaksınız. Tarafınızdan bilinmeyen bir tesisat sorunu tedavi edilmezse, bu durum evinize ciddi zararlar vermektedir. Gereksiz, kabarık faturalara yol açarak güvenliğini tehlikeye atabilir. Tehlikeyi ve daha fazla hasarı önlemek için bir Özdeğer Tesisat ile iletişime geçmek gerekmektedir. Özdeğer Tesisat firması ile iletişime geçmeniz halinde tüm bu negatif durumların önüne kolaylıkla geçmiş olursunuz.

Ücretsiz danışmanlık almak için bizi arayın. Özdeğer Tesisat firmasının uzman ekibinden destek alın. Ve isterseniz bizden hizmet alın.

Doğalgaz faturanızda ani ve beklenmedik bir artış fark ettiniz mi? Bundan sonra ne yapacağınızdan konusunda şüpheleriniz mi var? Endişelerinizi gidermek için doğru yere gelmiş bulunmaktasınız.

Doğalgaz faturanızda ani bir artış olması, özellikle doğalgaz kullanımınızı değiştirmediyseniz sizi gerçekten şaşırtabilir. Bunla birlikte doğalgaz faturanızın artmasına rağmen evinizde hâlâ ısı sorunu yaşayabilirsiniz. Ancak bunun önüne rahatlıkla geçebilirsiniz. Nasıl mı? Lisanslı bir tesisat firmasından petek temizliği hizmeti almanız gerekmektedir. Özdeğer Tesisat firmasının petek temizliği hizmetinden faydalanarak hem verimli ısı sağlarsınız hem de yüksek faturalarınızın önüne kolaylıkla geçmiş olursunuz. Bunla birlikte neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, makalemizi okumaya devam etmeniz önerilmektedir. Ücretsiz danışmanlık almak için bizi aramanız da önerilmektedir.

Evinizde sizin bilmediğiniz potansiyel olarak gizli tesisat sorunları olabilir. Tesisat sorunu tespit etmek yapmak oldukça zor olabilir. Bu nedenle bir tesisatçıya gelip daha fazla masrafı önlemek için tesisat bakımlarınızı yaptırmanız önerilmektedir. Özdeğer Tesisat profesyonel bir tesisat firması olmasının yanı sıra uzman kadrosu ve müşteri memnuniyetini önemseyen uygulamalarıyla bu konuda sizin destekçinizdir.

Kalorifer tıkanıklığı artan doğalgaz faturalarınızın nedeni olabilmektedir. Bu durumdan kesin olmanın tek bir yolu ise Özdeğer Tesisat firmasının müşteri memnuniyetini önemseyen uygulamalarından destek almaktır. Daha fazla bilgi için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmeniz önerilmektedir. Artan doğalgaz faturasının ardındaki neden kalorifer tıkanıklığı olabilmektedir. Bu nedenle gereksiz harcamaların devam etmesinin önüne geçebilmek için Özdeğer Tesisat firmasından destek almanız önerilmektedir. Eğer ücretsiz danışmanlık almak isterseniz için bizi arayın.

Müşteri hizmetlerimizde işlemlerimiz hakkında aklınızdaki tüm sorularınızın yanıtını rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca isterseniz müşteri hizmetlerimize ulaşarak firmamız Özdeğer Tesisat’dan hizmet de alabilirsiniz.

Evinizdeki tesisat sorunları hafife alınacak bir şey olmamalıdır. Çünkü fark etmediğiniz tesisat sorunları ileride başa çıkamayacağınız sorunlara neden olabilmektedir. Ya da tahmin ettiğiniz bir tesisat sorunu ve nedeni varsa bu durum yanıltıcı olabilmektedir. Sorunun neresi olduğunu, sorunun varlığını, sorunun nedeni gibi ayrıntıları bilebilmenin tek yolu profesyonel tesisat firmasından destek almaktır. Özdeğer Tesisat profesyonel bir tesisat firmasıdır. Aynı zamanda Özdeğer Tesisat istediğiniz bir vakit kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir tesisat firmasıdır. Bunun yanında müşteri memnuniyetini de önemseyen bir tesisat firmasıdır. Uygun fiyat garantisi sağlayan bir tesisat firmasıdır. Kısaca Özdeğer Tesisat eviniz ya da işyerinizdeki tesisatlarınızda sağlanabilecek tüm faydalı özellikleri size sunan bir tesisat firmasıdır.

Tesisat sorunlarının bilinmesi ve giderilmesi, zor olabilen bir işlem sürecidir. Özdeğer Tesisat zor işlemleri sizin için üstlenerek siz uğraşmadan tüm tesisat işlemlerinizi hızlıca halletmektedir.

Ev ya da iş yerinizde yerini ve nedenini bilmediğiniz bir tesisat sorunu varsa böyle bir sorunun zararları sürekli tekrarlayacaktır. Örnek olarak yüksek doğalgaz faturalarınız sizi yoruyorsa peteklerinizde bir sorun olabilmektedir. Oldukça istikrarlı olacaktır. Onarımlar, sorunun niteliğine bağlı olarak değişecektir. Bu vaziyet karmaşık olabilir. Ancak Özdeğer Tesisat petek temizliği de dahil olmak üzere tüm tesisat sorunlarınızdaki karmaşıklığı sizin için oldukça basit seviyeye indirgeyecek ve sorununuzu hızlıca çözecektir. Bunun yanında tesisat durumunuz hakkındaki raporu da siz ile paylaşarak bilinçlenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca sorunun bir kez daha tekrarlanmamasına ilişkin önerileri de müşteriyle paylaşmaktadır. Bu sayede Özdeğer Tesisat firmasının hizmetlerinden yararlanan kişilerin bir kez daha tesisat sorunlarıyla uğraşmaması sıklıkla görülmektedir.

Yüksek doğalgaz faturaları belki sizin için tüm tesisat sorunlarınızın en ciddi olanıdır. Bu durum sürekli olacak ve oldukça ağır olabilmektedir. Acil bir durum oluşturmaktadır. Bu durum sizin için karmaşık olabilir. Bunun önüne rahatlıkla geçebilmektesiniz. Özdeğer Tesisat sayesinde verimli ısı sağlayarak faturalarınızda da verimlilik sağlamış olursunuz.

Tesisat alanında her türlü hizmeti sizin için sunmaktayız. Bizden güvenle hizmet alabilirsiniz. Verimli hizmetlerimizin gerisinde hizmetlerimizden memnun kalan müşteriler kalmaktadır. Bu durum da Özdeğer Tesisat firmasının gurur kaynağını oluşturmaktadır.

Sonuç olarak Özdeğer Tesisat profesyonel bir tesisat firmasıdır. Bunun yanında uygun fiyatlı işlemleri uzman kadrosu tarafından hızlıca halledilmektedir. Sorununuzun çözüm garantisi veren Özdeğer Tesisat müşteri memnuniyetini en önemsediği durum olarak kabul etmiştir. Bundan dolayı tüm hizmetleri müşteri memnuniyeti garantisi içermektedir. Müşterilerimiz firmamız Özdeğer Tesisat’tan aldığı hizmetler sonucunda bize güvenmektedir. Ayrıca tüm tesisat problemlerinizde ücretsiz danışmanlık hizmeti alabileceğiniz yer Özdeğer Tesisat firmasıdır. Siz de ücretsiz danışmanlık almak ya da uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz müşteri hizmetlerimizi arayarak bize ulaşabilirsiniz. Haftanın yedi günü ve günün herhangi bir saatinde müşteri hizmetlerimizi arayarak bize ulaşabilirsiniz. Bize ulaşıp hizmet almak istemeniz halinde gün içerisinde sorununuzun olduğu adresinize gelmekteyiz. Hızlı işlemlerimiz ile sorununuz yüzünden gündelik işlerinizin de aksamaması tarafımızdan sağlanmaktadır.